تاريخ : جمعه دهم شهریور ۱۳۹۱ | 22:53 | نویسنده : احمد بافنده بیدگلی

پرسشهای متداول در مورد یخچال و فریزر و ساید بای ساید سامسونگ

تاريخ : جمعه دهم شهریور ۱۳۹۱ | 22:52 | نویسنده : احمد بافنده بیدگلیپرسشهای متداول تاريخ : جمعه دهم شهریور ۱۳۹۱ | 22:51 | نویسنده : احمد بافنده بیدگلی
پرسشهای متداول در مورد 1420تاريخ : جمعه دهم شهریور ۱۳۹۱ | 22:49 | نویسنده : احمد بافنده بیدگلی
• یخچال از کار افتاده و خنک نمی کند
ایا لامپ داخل يخچال روشن است ؟ * در صورت مثبت بودن جواب ، اگر روی صفحه نمایشگر پیغام خطای H یا d یا r یا C دیده شود ،بامرکز خدمات تماس گرفته شود . * در صورت منفی بودن جواب ، 1- پریز برق مشکلی ندارد ؟ برای کنترل مي توانيد دستگاه ديگری مثل سشوار را به پريز برق بزنيد تا معلوم شود برق دارد يا نه . 2- کنترل نماييد از سه راهی جهت برق استفاده نشده باشد . يخچال باید مستقيما به يک پريز مستقل وصل باشد. 3- دوشاخه یخچال مشکلی ندارد؟ بدين معنا که کاملا داخل پريز باشد يا شکل ظاهری دوشاخه دفرمه نشده باشد .

• فریزر برفک زده است
مشکل برفک به چه صورت ديده ميشود؟ *** 1)چنانچه یخزدگی بصورت یک تیکه به قطر یک سانتی متر یا نیم سانتی متر و یا بیشتر مشاهده شود با مرکز خدمات تماس بگیرید. 2)اگر برفک بصورت قطرات آب یخ زده (قندیلک) روی دیواره داخلی فریزر و سقف مشاهده شود این امر طبیعی است. چون با باز شدن درب فریزر رطوبت موجود در هوا جذب فریزر می شود. (بعد از تمیز کردن یخچال ، درب یخچال و فریزر کمتر باز و بسته شود) 3 ) اگر داخل مشمع مواد فریز شده ذرات ریز برفک مشاهده شود، به خاطر رطوبت ماده غذایی بوده و طبیعی می باشد. 4 ) اگر یخ زدگی به صورت یک پوسته نازک باشد یعنی به اندازه ای که بتوان با حوله یا دستمال پاک نمود طبیعی می باشد. معمولا در فصل تابستان به علت رطوبت زیاد هوا این مورد بیشتر مشاهده می شود . 5 ) در مدلهای فریزر چهار کشو (17SQیا 1071SQیا 8103SQ) و یخچالهای 3 فوت و 6 فوت بدلیل نوفراست نبودن برف زدن دستگاه طبیعی می باشد.

• بدنه یخچال گرم است
1- اگر گرمای مذکور مربوط به بدنه کناره درب-ستون میانی و یا پشت یخچال است ، کاملا"طبیعی است . 2- فاصله از دیوار و کناره های یخچال : (کناره ها حداقل 5 سانتي متر و از پشت 10 سانتي متر و از سقف 30 سانتي متر)

• مواد داخل یخچال یخ می زند
1- آیا « تنظیم دما » بصورت صحیح انجام گرفته است؟ جهت راهنمایی به قسمت « تنظیم دما» مراجعه گردد . 2-در یخچال :طبقات بالای یخچال خنک ترین قسمت می باشند میوه و سبزی جات و لبنیات را در طبقات بالا قرار ندهند. 3- در یخچال هرچه از سمت درب به طرف دیواره عقب نزدیک می شویم خنک تر می شود(مواد غذایی آبدار نظیر هندوانه نباید به دیواره عقب بچسبد). 4- میوه و سبزیجات حتما" باید در کشوی جا میوه ای قرار گیرد و قرار دادن میوه و سبزیجات بر روی طبقات ، آنها را بصورت نیمه فریز نگه می دارد. 5-چنانچه با تغییر تنظیم دما به گرمترین درجه و رعایت کردن موارد فوق ، مواد غذایی هنوز یخ می زند با مرکز خدمات تماس بگیرید .

• تنظیمات دمای یخچال به هم می خورد
1- اگر این تغییر دما « پس از رفتن برق» یا «کشیدن دوشاخه از پریز» رخ داده است ،طبیعی است و نیاز به تنظیم مجدد دارد. 2- در سر راه دستگاه سیم سیار نباشد . يخچال باید به برق مستقيم وصل باشد و ممکن است بخاطر وصل شدن به سه راهی و با يک جابجايي ، برق دستگاه قطع و وصل شده باشد و تنظیمات به حالت اولیه برگشته باشد . باید مجدد تنظیمات انجام شود . ( توجه : همیشه بعد از تنظیم دما قفل کودک فعال شود تا تنظیمات بصورت دستی تغییر نکند . ) 3- در صورت استفاده از محافظ ، این مورد زیاد مشاهده می شود. 4- در صورتی که غیر از موارد فوق تنظیمات خود به خود تغییر کند با خدمات تماس بگیرید .

• یخچال بوی بد می دهد
اگر مواد داخل یخچال و فریزر در ظروف در بسته یا نایلکس نگهداری نمی شود ، بوی مواد غذايي بصورت ترکيبي از بوهای مختلف ،در يخچال ايجاد بوی بد مي کند. برای تمیز کردن و رفع بو مراحل زیر انجام گردد : 1- با جوش شیرین و وانیل و اسفنج تمام قسمتهای داخلی یخچال پاکسازی و خشک شود. می توان از شامپو بچه استفاده کرد. این شستشو باید تا رفع بو تکرار شود ، ممکن است چندین روز زمان ببرد . توجه : از گرفتن آب مستقیم روی بدنه و داخل یخچال جهت شستشو جلوگیری شود. 2- درب یخچال و فریزر پس از تمییز نمودن بایستی کاملا باز بماند( تا مدتی که بو حذف گردد ) . 3- جهت رفع بوی « بوگیر یخچال» باید از سشوار استفاده کرد یا مقابل نور مستقیم خورشید قرار داد. در صورتی که مدت زمان زیادی این کار صورت نگرفته باشد و خود بوگیر بوی زیادی می دهد ، باید بوگیر تعویض شود.

• یخچال صدای غیر طبیعی دارد
1)ممکن است صدای کار کردن کمپرسور(موتور) باشد (صدای کمپرسور از لحظه ای که ON(روشن) می شود تا زمانی که OFF (خاموش) شود یک صدای یکنواخت می باشد یعنی این صدا کم و زیاد نمی شود و هر زمانی که کمپرسور یخچال کار می کند به یک اندازه صدا می دهد . 2)ممکن است صدای دیفراست (یخ زدایی) باشد(در زمان دیفراست چون فوم های بدنه در اثر اختلاف دما گرم و سرد می شوند(منقبض و منبسط می شوند) از فومهای بدنه صدا شنیده می شود ، که این صدا ها صدای ممتد نمی باشد و صدا های تکی و با فاصله می باشد). 3)ممکن است صدای فن باشد . (یک فن کنار موتور کار می کند و یک فن داخل فریزر - اگر از داخل فریزر «بعضی مواقع» صدای خیلی بلند وغیر عادی شنیده می شود و با باز کردن درب دستگاه صدا قطع می شود و بعد از بستن مجدد صدا شروع می شود : با خدمات تماس بگیرید) 4-ممکن است صدا به خاطر تراز نبودن باشد( برای مطمئن شدن از تراز دستگاه : با دست بدنه را نگه داشته و فشار دهد ، اگر صدا قطع شود یا کم شود و با جدا کردن دست از بدنه مجدد صدا شروع شد : دستگاه تراز نیست) . 5- در صورتی که، در زمان باز یا بسته شدن دربها صدای غیر عادی از لولا شنیده شود با خدمات تماس بگیرید. در سایر موارد به مرکز خدمات اطلاع دهید .

• آبسرد کن آب نمی دهد
ممکن است درقمقمه داخل دستگاه املاح آب باعث گرفتگی لوله درون قمقه گرددو یا اینکه صافی روی لوله داخل گرفته شده باشد.در این حالت باید قطعات مذکور تمیز شوند چنانچه مشکل برطرف نشد با خدمات تماس بگیرید.

• یخچال همیشه روشن است و کمپرسور کار می کند
1- در صورت مشاهده یخزدگی فریزر به قطر نیم سانت (یا بیشتر) با خدمات تماس گرفته شود . 2- در صورتی که در «قسمت یخچال» هیچ سرمایی وجود نداشته باشد با خدمات تماس بگیرید . 3- اگر درب دستگاه خوب بسته نمی شود و یا لاستیک دور درب دفرمه شده یا پارگی دارد و سرما خارج می شود با خدمات تماس بگیرید . 4- اگر سه مورد بالا نبود ، درجه فریزر برروی MIN ( کمترین برودت) تنظیم گردد. *** مواردی که باعث می شود موتور یخچال بیشتر کار کند: 1- مقدار مواد غذایی داخل یخچال یا فریزر زیاد است. ( بيشتر از ظرفیت دستگاه پر شده است یا مواد غذایی جدیدی داخل دستگاه گذاشته شده است .) مواد غذایی از دریچه هایی که سرما وارد می شود فاصله داشته باشند . 2- فاصله دستگاه از پشت نسبت به دیوار بایستی حداقل 10 سانتیمتر باشد.از کناره ها نیز 5 سانتیمتر این فاصله رعایت گرددو از سقف 30 سانتی متر.جابجايي هوا در عملکرد کمپرسور يخچال موثر است. 3- یخچال بایستی از وسایل حرارت زا مثل گاز ، شوفاژ ،بخاری، آبگرمکن و یا نور مستقیم آفتاب فاصله داشته باشد . 4- درب یخچال یا فریزر زیاد باز و بسته می شود.

• آبریز آب خنک نمی دهد
دریخچال های جدید (مدلهای 1241 و 1251 و 1261و 8505 و 8506) دمای آب ، خیلی خنک نمی شود . (قمقمه آب دوجداره طراحی شده تا درجه آب از 7 درجه خنک تر نشود پس اگر یک پارچ آب بر روی طبقات یخچال قرار داده شود خنک تر از آبی است که از قمقمه خارج می شود).

• دربهای دستگاه خوب بسته نمی شود
ابتدا کنترل گردد لاستيک دور درب دستگاه سالم باشد.در صورتيکه لاستيک دور درب دفرمه ( مثل پارگی - پوسیدگی و . . . )شده است با خدمات تماس بگیرید. در غير اينصورت : 1- غذا و ظروف داخل دستگاه عامل این مشکل هستند که باید جابجا شوند . 2- چنانچه با بسته شدن درب ، درب دیگر باز و بسته می شود ، این حالت طبیعی می باشد .( دلیل اینکه درب باز و بسته می شود این است که یک داکت(کانال) برای انتقال سرما از داخل فریزر به یخچال وجود دارد و با محکم بسته شدن درب هوا پشت دربها تجمع کرده و باعث باز و بسته شدن درب می شود . ) 3- چنانچه با بسته شدن یکی از درب ها درب دیگر باز می ماند و حتماٌ باید با فشار دست بسته شود با مرکز خدمات تماس بگیرید. 4- یخچال تراز نیست و يا سطح زیر آن ناهموار است تراز بوسيله پایه های پيچ دار قسمت جلوی دستگاه انجام مي شود. 5- اگر درب بسته باشد و خودبخود باز شود : تماس با خدمات درصورتی که موارد فوق رعایت گردید و باز هم درب خوب بسته نمی شود به مرکز خدمات اطلاع داده شود.

• با باز ماندن درب آلارم نمی دهد
1) درب فریزر و درب یخچال کاملا" بسته شده باشند. 2)ظروف و مواد غذایی داخل فریزر و یخچال مانع بسته شدن درب نباشند. 3)می باید درب بیشتر از یک دقیقه باز باشد و کمتر از یک دقیقه به هیچ وجه آلارم نمی دهد. 4)ممکن است از ابتدا آلارم باز بودن درب را نداشته است (مثل مدل 1131 یا 8401)

• با وجود بسته بودن درب آلارم می دهد
کنترل شود ظروف و مواد غذایی داخل فریزر و یخچال مانع از بسته شدن درب نشده باشند . در صورتی که درب ها کاملا" بسته باشند و دستگاه یکسره آلارم می دهد با مرکز خدمات تماس گرفته شود .

• با کشیدن اهرم یخساز ، قالبهای یخ خالی نمی شود
این مشکل معمولا" در یخچالهای مدل 1241 و 1251 و 1261 و 8505 و 8506 پیش می آید ، و علت آن بخاطر این است که : مشتری ظرف بالای یخساز را که باید آب ریخته شود از محل خود خارج نمی کند و از بالا آب می ریزد. چون مقدار آب بیش از حد مجاز ریخته می شود قالبهای یخ به هم می چسبند(یک تیکه می شوند) و با کشیدن اهرم ، قالبهای یخ خالی نمی شوند. * حتما" باید ظرف ذکر شده را از محل خود خارج نمائید و بعد از آب ریختن داخل ظرف ، در محل خود قرار دهد.

• از قمقمه آب چکه می کند
اگر از آبسردکن آب چکه می کند یکبار قمقمه را از محل خود خارج کنید و مجدد در محل خود قرار دهید. در مدلهایی که فریزر پایین هستند و همینطور مدلهای 1241 و 1251 و 1261 8505 و 8506 (که فریزر بالا هستند) ابتدا باید شیر زیر قمقمه (سوپاپ) را یکبار باز و بسته کنید . اگر نمی تواند با مرکز خدمات تماس بگیرید . در صورتیکه مشکل رفع نشد به مرکز خدمات اطلاع داده شود .

• خارج شدن هوای گرم از زیر یخچال
در کنار موتور و لوله های کندانسور یخچال یک فن قرار دارد که با کار کردن فن ، هوای گرم از پشت یخچال و زیر یخچال خارج می شود که این حالت کاملا" طبیعی می باشد.

• میوه و سبزی در یخچال زیاد عمر نمی کند
ا- میوه و سبزیجات نباید بصورت شسته شده داخل یخچال قرار بگیرند. چون رطوبت که بالا می رود عمر کوتاه تری پیدا می کنند.(بصورت نشسته در یخچال نگهداری شود و قبل از مصرف شسته شود) 2- میوه و سبزی نباید داخل نایلون قرار بگیرند . چون به علت تعرق بالا عمر کوتاه تری پیدا می کنند . 3- خیار و گوجه و کاهو عمر کوتاه تری نسبت به سایر سبزی ها و میوه ها دارند . طبق دستور دفترچه موز و طالبی دوام چندانی در یخچال ندارند (موز سریع سیاه می شود) 4- میوه های پلاسیده باید از میوه های سالم جدا شود ، چون اگر در کنار سایر میوه ها قرار گیرد همه ی میوه ها را خراب می کنند. 5- بعضی میوه ها نظیر سیب از خود گاز اتیلن متصاعد می کنند ، که عمر میوه را کوتاه می کند. __ در صنعت از گاز اتیلن برای رسیدن سریع میوه های نارس استفاده می شود __ (اگر سیب را در کنار میوه های نارس قرار دهیم ، زود تر می رسند) 6- مدت زمان نگهداری میوه و سبزی در دمای صفر درجه (نیمه فریز)حداکثر تا 2 هفته و در دمای بین 1 تا 5 درجه حداکثر تا 1 هفته می باشد.(منبع : سایت پزشکان ایران) 7 - باید به این نکته توجه داشت که فریزر تکثیر باکتری ها و قارچها را متوقف می کند و یخچال سرعت تکثیر را کند می کند ، پس یخچال و فریزر نابود کننده باکتری ها و قارچها نیستند. 8- فقط در حالتی که یخچال سرمای کافی نداشته باشد و گرمتر از 5 درجه سانتی گراد باشد باعث کوتاه شدن عمر مواد غذایی می شود. (پس قطعه ای وجود ندارد که باعث افزایش طول عمر مواد غذایی شود.)

• تنظیم دمای یخچال و فریزر
ابتدا مشخص شود تنظيم درجه مربوط به فريزر است يا يخچال. سپس به صورت زير عمل نماييد: 1- این تنظیم بصورت ولومی داخل یخچال قرار دارد که دو گزینه COLD و COLDEST را داراست و هرچه به سمت COLD رود گرمتر و به سمت COLDEST رود سردتر می شود . 2- بعضی تنظیمات ولومی می باشند که MAX و MIN دارد ، هرچه به سمت MAX رود سردتر و هرچه به سمت MIN رود گرمتر می شود . 3- اگر خطی یا نقطه ای بود هرچه تعدادخط و نقطه کمتر شود گرمتر و هرچه تعداد خط و نقطه بیشتر شود سردتر می شود . 4- گاهی اوقات هم بصورت خطی و هم بصورت عددی نمایش داده می شود که هرچه عدد بیشتر شود ، خط کمتر و سرما هم کمتر می شود و برعکس . 5- در تنظیم دمای فریزر اگر ولومی بود(مدلهای فریزر بالا که معمولا" بین 1 تا 7 و یا بین 1 تا 10 می باشد) داخل فریزر است و عدد نرمال بین 3 تا 5 است ، هرچه عدد کمتر شود سرما کمتر و هرچه عدد بیشتر شود سرما هم بیشتر می شود . 6- اگر بصورت درجه سانتی گراد باشد : در یخچال: معمولا" بیشترین سرما {صفر و یا 1-} می باشد و کمترین سرما {6درجه }می باشد که نرمال 2 تا 4درجه می باشد. در فریزر : کمترین سرما 15- درجه و بیشترین سرما 23- درجه می باشد که نرمال 19- یا 18- درجه می باشد .


تاريخ : جمعه دهم شهریور ۱۳۹۱ | 22:47 | نویسنده : احمد بافنده بیدگلی
• لباسشویی لباس را خوب نمی شوید
1- مقدار لباس چک شود چنانچه بیش از ظرفیت دستگاه باشد خوب نمی شوید. 2- مقدار ماده شوینده چک شوداین مقدار باید متناسب با میزان لباس و نوع آن باشد . (با توجه به دفترچه راهنما و راهنمای قیدشده در روی پودر ماشین لباسشویی -برای اندازه پودر ) 3- تنظیم برنامه مطابق البسه و میزان کثیفی موجود در آنها صورت گرفته است؟(مطابق گزینه های روی پنل و دفترچه راهنما) 4 -جهت شستشوی لباسهای معمولی روزمره برنامه SYNTHETIC دمای آب 40 درجه و برای شستشوی لباسهای سفید مقاوم (( کلا" لباسهایی که رنگ نمیدهند و حساس و ظریف نیستند)) برنامه COTTON و دمای 60 درجه توصیه می شود. 5- مشتری می تواند جهت تمیز شدن بهتر لباسها در برنامه COTTON و SYNTHETIC سمت راست جاپودری پودر اضافه بریزد و کلید PRE WASH را قبل از زدن استارت فعال کند. 6- در مدل های بدون تسمه کلید INTENSIVE انتخاب شود.

• لباسشویی لرزش دارد
1- کنترل تراز بودن دستگاه چنانچه تراز نبود مطابق دستور العمل دفترچه راهنما دستگاه تراز گردد طوری که اگر يک تراز بنايي روی ماشين قرار دهيم حالت تراز نمايان باشد . 2- کنترل کنيدخشک کن روی 800 دور یا 1000 دور تنظيم گردد. (در تمامی مدلها با انتخاب برنامه COTTON دستگاه بالاترین دور خشک کن را انتخاب می کند . در مدلهایی که دور خشک کن بالای 1000 دارند ، بعد از انتخاب برنامه COTTON بصورت دستی دور خشک کن 800 یا 1000 انتخاب شود. ) 3-مقدار لباس خیلی کم یا خیلی زیاد نباشد. 4- قواره لباسها درست انتخاب شود .بدین معنی که قواره های بزرگ (نظیر حوله و ملحفه و روتختی و پرده و...) با قواره های کوچک شسته نشود . و قواره های کوچک هم با هم شسته شوند. 5-لباسشویی های تسمه ای مقدار کمی لرزش دارند. 6- اگر لرزش فقط در لحظه ابتدا «که شروع به چرخش می کند » وجود دارد و به محض اینکه دور بالا رفت کامل قطع شد ، طبیعی می باشد(به علت عدم تعادل) . * در صورتی که موارد فوق رعایت شود و باز هم لرزش داشته باشد با مرکز خدمات تماس بگیرید .

• لباسشویی آبگیری نمی کند
در چنین مواقعی معمولا" پیغام IE می دهد.(در بعضی از مدلهای قدیمی NO INLET روشن می شود) 1- کنترل نمایید شیر آب باز و فشار آن مناسب باشد.( چنانچه فشار آب کم باشد دستگاه آبگيری نمي کند.) 2- شلنگ آب در پشت دستگاه پیچ و تا نخورده باشد . 3-درب دستگاه کاملا" بسته شده باشد و کلید start انتخاب شده باشد. 4-کلید TIME DELAY انتخاب نشده باشد(در این حالت دستگاه چند ساعت دیگر شروع به کار می کند). 5- در مدلهای بدون تسمه در برنامه های COTTON و SYNTHETIC بعد از انتخاب کلید START یک دقیقه طول می کشد تا دستگاه آبگیری کند(فعال شدن سنسور وزن البسه) . 6- در صورتی که فقط در دماهای 60 و 95 درجه آبگیری نمی کند باید چک شود آب گرم ورودی به ماشین وصل است یا فقط به ورودی سرد نصب شده است . در صورت نصب نبودن شلنگ گرم باید وصل شود. در صورت رفع نشدن مشکل با مرکز خدمات تماس بگیرید.

• لباسشویی تخلیه نمی کند
در چنین مواقعی معمولا" پیغام OE می دهد.(در بعضی از مدلهای قدیمی NO DRAIN روشن می شود) 1- چک کردن فیلتر پمپ تخلیه(فيلتر پايين دستگاه باز و تمیز گردد) * در لباسشویی های دوقلو فقط شلنگ تخلیه چک شود زیرا امکان تمیز نمودن فیلتر وجود ندارد.) 2- چک کردن شلنگ تخلیه ( پيچ و تا نخورده باشد و يا گرفتگي نداشته باشد) 3- محلی که آب تخلیه می شود چک شود(ممکن است دستگاه سالم باشد ولی محلی که باید آب تخلیه شود مسدود باشد). 4- ارتفاع مجاز رعایت شده باشد.(حداقل 60 سانتی متر و حداکثر یک متر) 5- اگر کلید rinse hold انتخاب شده باشد بعد از آب کشی آخر آب تخلیه نمی شود و کار دستگاه متوقف می شود (در این حالت عدد 1 یا 2 بر روی صفحه نمایش ظاهر می گردد) ، برای ادامه کار باید دور خشک کن داده شود و کلید استارت انتخاب گردیده تا آب تخلیه و ادامه کار انجام گردد. در صورت رفع نشدن مشکل با مرکز خدمات تماس بگیرید .

• لباسشویی فقط با آب گرم می شوید
1- باز بودن شیر آب سرد وکنترل ورودی آب سرد انجام پذيرد. 2- تنظیمات دمای آب در برنامه شستشو چک شود (در برخی از برنامه ها آب گرم استفاده مي شود ازقبیل COTTON 60 -95 // SYNTHETIC60 ) *** 3- در صورتی که دمای آب، COLD (سرد) و 30 و 40 درجه انتخاب شود و آب گرم وارد دستگاه شود شلنگ ها جابه جا نصب شده اند. (سرشلنگ قرمز رنگ به شیر آب گرم وانتهای آن به ورودی HOT لباسشويي وصل شده باشد)

• لباسشویی خشک نمی کند
1- در دستگاههایی که خشک کن100% ندارند نم دار بودن البسه طبیعی است . 2- تنظیم برنامه و دور خشک کن چک شود. ( برنامه شستشو بصورت خودکار دارای دور خشک کن متناسب مي باشد. ليکن جهت خشک کردن بهتر ميتوان دور خشک کن را بعد از دادن برنامه و قبل از START روی 800 یا 1000 قرار داد .) 3- در برنامه QUICK پیش فرض با دور 400 لباسها را خشک می کند در صورتی که مشتری خواستار خشک کردن بیشتر باشد می تواند مثلا" دور 800 یا 1000را قبل از زدن کلید استارت انتخاب کند. 4 - اگر ماشین پیغام UE بدهد و لباس ها خشک نشوند به «راهنمایی پیغام UE » مراجعه شود. 5- تنظیم خشک کن 100 % با توجه به نوع ،حجم و وزن لباس و برنامه DRY صورت ميگيرد.(در لباسشویی های 8 کیلویی حجم خشک کن 4 کیلو می باشد و در لباسشویی های 7 کیلویی حجم خشک کن 3/5 کیلو می باشد) در صورتی که حجم لباس بیشتر از حجم خشک کن باشد ، لباس کامل خشک نمی شود. در صورتی که تایم DRY زیر 1 ساعت باشد لباس را کامل خشک نمی کند.

• لباسشویی خود به خود آبگیری می کند
1- در صورتی که در حالت خاموشی آب وارد دیگ ماشین لباسشویی شود با مرکز خدمات تماس گرفته شود. 2- در صورت آبگیری بیش از حد و یا قطع نشدن آبگیری به مرکز خدمات اطلاع داده شود .

• از جاپودری و زیر درب آب و پودر بیرون می ریزد
1- کاهش فشار آب و میزان پودر . 2- جاپودری کاملا" شسته و خشک شود و مجدد پودر داخل آن ریخته شود . 3- اگر فقط در زمان شستشوی پرده یا تور پیش آمده و در مواقع دیگر این مشکل را ندارد توصیه شود که در چنین مواقعی پودر کمتری استفاده شود و در قسمت پودر اضافه پودر ریخته نشود (و فقط قسمت پودر اصلی پودر بریزید.) 4- کنترل گردد مقدار پودر به اندازه مناسب باشد .( بیشتر از خط نشانگر نباشد) 5- برای شستشویی فقط می بایست قسمت پودر اصلی پودر ریخته شود و در صورت ریختن پودر در سمت راست جا پودری انتخاب برنامه pre wash الزامی می باشد .(برنامه pre wash در تمامی برنامه ها فعال نمی شود ) 6- درصورتی که نشتی آب از زیر درب و یا جاپودری در تمامی برنامه ها و هر جنس لباسی وجود داشته باشد با مرکز خدمات تماس گرفته شود.

• نشتی آب از دستگاه
1- شلنگ تخلیه از محل خود خارج نشده باشد . ( ممکن است خروجی تخلیه مسدود باشد و آبی که ماشین تخلیه می کند مجدد به بیرون برگردد ، که در این صورت باید خروجی تخلیه چک شود). 2- محل اتصال شلنگ ورودی به شیر آب و محل اتصال به پشت دستگاه چک شود . 3- در صورتی که شلنگ ورودی آب سوراخ شده باشد شلنگ باید تعویض شود. * در غیر اینصورت با مرکز خدمات تماس بگیرید.

• آب گرم وارد دستگاه نمی شود
1- شلنگ ورودی آب گرم نصب شده باشد. 2- شیر آب گرم بسته نباشد. 3- شلنگ ورودی آب گرم تاخوردگی نداشته باشد. 4- درجه مورد نظر یا برنامه انتخابی به گو نه ای باشد که نیاز به آب گرم داشته باشد. برنامه های شستشو از 60 درجه به بالا از آب گرم استفاده مي کنند ، (مثل COTTON و SYNTHETIC ) 5- در دماهای 30 و 40 درجه هیتر دستگاه آب را گرم می کند. در صورتی که دما 60 یا 95 درجه انتخاب شود و آب وارد دستگاه نشود با مرکز خدمات تماس گرفته شود.

• ماشین وارد برنامه نمی شود
1- چنانچه دستگاه پيغام SE نشان مي دهد با مرکز خدمات تماس بگیرید . 2- در صورتی که ماشین آبگیری می کند و تایم کم می شود ولی درام نمی چرخد : تماس با مرکز خدمات. 3- چک کنید که درب کاملا" بسته شده باشد و کلید START فعال شده باشد. 4- کلید قفل کودک فعال نباشد. ( پیغام CL روی صفحه نمایش و یا چراغ CHILD LOCK روشن نباشد) 5- شیر آب باز باشد . 6- دکمه TIME DELAY (شستشوی تاخیری ) فعال نشده باشد . 7 - در لباسشویی های بدون تسمه در بعضی برنامه ها(مثل COTTON و SYNTHETIC ) دستگاه همان ابتدا تایم نمی دهد و شروع به آبگیری نمی کند و بعد از چند دور چرخش(فعال شدن سنسور وزن البسه) تایم می دهد و شروع به آبگیری می کند. نکته : باید بعد از START به مدت یک دقیقه صبر نمود تا ماشین وارد برنامه شود. درصورت اطمینان کامل از چک کردن درست ، به واحد خدمات اطلاع دهید .

• ماشین روشن نمی شود
1- پریز برق مشکلی ندارد ؟ برای کنترل مي توانيد دستگاه ديگری مثل سشوار را به پريز برق بزنيد تا معلوم شود برق دارد يا نه . 2- کنترل نماييد از سه راهی جهت برق استفاده نشده باشد . لباسشویی باید مستقيما به يک پريز مستقل وصل باشد. 3- دوشاخه مشکلی ندارد؟ بدين معنا که کاملا داخل پريز باشد يا شکل ظاهری دوشاخه دفرمه نشده باشد . 4- قفل کودک فعال نباشد. در صورت روشن نشدن با خدمات تماس بگیرید.

• در5 ،15،10 یا20 دقيقه مانده به پايان کار تایم متوقف می شود (ولی دستگاه کار می کند)
بیشتر مواقعی که پتو ، روفرشی، ملحفه، پرده، توری، حوله بزرگ، عروسک و ... با ماشین شسته شود این حالت ایجاد می شود ، که به علت عدم تعادل می باشد. اگر در زمان شستشوی لباسهای معمولی روزمره این حالت ایجاد نشود، دستگاه ایرادی ندارد. 1- حجم لباس بسیار زیاد و یا بسیار کم است. ***2- قواره و اندازه لباس درست انتخاب نشده است . یعنی آنکه حوله های بزرگ و ملافه های بزرگ را نباید با لباسهایی با قواره کوچک داخل ماشین انداخت. 3- چنانچه دور خشک کن بسیار بالا باشد این مشکل ممکن است اتفاق بیافتد که معمولا دور ماشین را بایستی روی 800 یا 1000 قرار داد .( گاهی اوقات بدلیل سنگینی البسه بایستی دور خشک کن را روی 400 قرار داد ) 4- کلید RINS HOLD انتخاب نشده باشد . چون در صورت انتخاب این برنامه دستگاه بعد از پایان آبکشی لباس را در آب غوطه ور نگه می دارد و ادامه کار نمی دهد تا زمانی که ما برنامه خشک کن یا تخلیه را انتخاب کنیم. 5- یک بار دستگاه خالی بدون لباس تست شود .( برنامه طولانی مانند کتان یا Synthetic داده شود) ، اگر روی تایمی متوقف شد درصورتیکه مشکل تخلیه نداشته باشد ، با خدمات تماس بگیرید .

• چروک می کند
1- درصورت داشتن کلید ضد چروک انتخاب شود. 2- از نرم کننده استفاده شود . *** 3-معمولا"دو عامل باعث چروک شدن لباسها می شود: 1)دمای آب بالا 2)دور خشک کن بالا ( دمای آب 30درجه و دور خشک کن 800 دور انتخاب شود) 4- برنامه انتخابی متناسب با جنس لباس باشد. ( مثلاً اگر لباس های ظریف و حساس با برنامه کتان شسته شوند چروک می شود) 5-ممکن است به اشتباه شلنگ گرم به ورودی سرد وصل شده باشد. (در دماهای سرد و 30 و 40 درجه نباید مستقیم آب گرم وارد دستگاه شود) 6- در زمان استفاده از خشک کن %100 (کلیدDRY) چروک شدن لباس رخ می دهد.

• تایم لباسشویی از 100 دقیقه به 59 دقیقه می رود
لباسشویی های ال جی تایم یک ساعت را بصورت 1:00 نشان می دهند ، که گاهی اوقات مشتری به اشتباه 100 دقیقه می خواند . از یک ساعت که یک دقیقه کم می شود 59 دقیقه بر روی صفحه نشان داده می شود.

• لباسشویی بیشتر از تایمی که صفحه نمایش در ابتدای کار نشان داده کار کرد
عواملی نظیر : 1)وزن لباس 2)دمای آب 3)فشار آب 4)عدم تعادل لباس داخل ماشین ممکن است سبب زیاد شدن تایم شوند که کاملا" طبیعی می باشد(که معمولا" این تایم اضافه شده کمتر از 15 یا 20 دقیقه است) در صورتی که خیلی بیشتر از تایمی که نشان داده بود کار کند ، توصیه می شود یکبار دستگاه را بدون لباس روشن کنید و تایمی که ابتدا نشان داده یادداشت کنید ، سپس با ساعت منزل تایم بگیرد ، اگر به اندازه همان تایم کار نمود دستگاه ایرادی ندارد ولی در صورتی که خیلی بیشتر کار نمود با خدمات تماس گرفته شود.

• کلید BIO کار نمی کند
کلید BIO فقط در دمای 60 درجه به بالا فعال می شود و در دماهای 40 درجه و 30 درجه و آب سرد کار نمی کند.

• کلید PRE WASH کار نمی کند
کلید PRE WASH فقط در برنامه های COTTON و SYNTHETIC و همچنین در برنامه های BABY CARE و BIO CARE و BOILING CARE و ALLERGY CARE فعال می شود. در دیگر برنامه ها نمی توان از پودر اضافه (سمت راست جا پودری)استفاده کرد. در صورت استفاده از پودر اضافه در برنامه های فوق،حتما" باید کلیدPRE WASH را فعال نمود.

• لباسشویی 1400 یا 1600دور خریداری شده ولی دور 1400یا 1600 قابل انتخاب نیست
فقط در برنامه های COTTON و QUICK روی دور 1400 یا 1600می رود. (البته در برنامه QUICK بصورت دستی می توان دور 1400یا 1600 راانتخاب نمود.)

• قفل کودک لباسشویی کار نمی کند
1 - قفل کودک لباسشویی در حین کار کلید POWER را قفل نمی کند. اگر در حین کار کلید POWER انتخاب شود دستگاه خاموش می شود و بعد از روشن کردن مجدد و انتخاب برنامه و کلید START دستگاه از ابتدا شروع به کار می کند. 2- قفل کودک بعد از انتخاب کلید START فعال می شود . اگر با POWER دستگاه روشن شود و کلید قفل کودک را نگه داریم قفل نمی شود و فقط در حین کار می توان قفل کرد. با فعال شدن قفل کودک پیغام CL روی صفحه نمایان می شود .

• باقی ماندن مقداری پودر زیر کشوی جاپودری
بعد از پایان کار لباسشویی مقداری پودر زیر کشو باقی می ماند که باید کشو را خارج کرد و با یک دستمال مرطوب پودر باقی مانده را پاک نمود. این مورد کاملا" طبیعی است .

• لباسشویی پیغام Cd می دهد
پیغام Cd مخففCool dry می باشدو پیغام خطا محسوب نمی شود. این پیغام در لباسشویی هایی که خشک کن صد در صد دارند بعد از استفاده از برنامه DRY مشاهده می شود. بعد از ظاهر شدن پیغام Cd باید با کلید پاور لباسشویی را خاموش کرد و 5 دقیقه بعد ، درب باز می شود و می توان لباس را از ماشین خارج نمود.

• باقی ماندن مقداری آب در لاستیک دور درب
بعد از پایان کار لباسشویی مقداری آب روی لاستیک درب باقی می ماند که می باید با یک دستمال خشک نمود. این مورد کاملا" طبیعی است .

• لباسشویی پیغامUE می دهد
پیغام UE به علت نامتعادل بودن لباسهای داخل درام می باشد. مواقعی که « پرده یا ملحفه یا پتو یا عروسک یا حوله بزرگ » با ماشین شسته می شود احتمال ظاهر شدن این پیغام بیشتر است . (به این علت که در حین چرخش در زمان خشک کن ، عدم تعادل پیش می آید ، چون یکطرف درام سنگین و یکطرف سبک می باشد). طبق دستور دفترچه با کم و زیاد کردن لباس و جابجایی لباس ، این مشکل برطرف می شود و نیاز با اعزام تکنسین نمی باشد.

• بعد از پایان کار لباسشویی نرم کننده در جاپودری باقی مانده و استفاده نشده
1 - کشوی جاپودری از محل خود خارج شود و شسته شود . همینطور قسمت مربوط به نرم کننده (قطعه پلاستیکی آبی یا سبز رنگ) نیز از کشو جدا شود و شسته شود. 2- نرم کننده می باید حتما"تا زیر خط MAX ریخته شود. 3- نرم کننده حتما" باید با آب رقیق شود. در صورت رفع نشدن مشکل با خدمات تماس بگیرید.

• لباسشویی صدا می دهد
1 - در صورتی که در زمان خاموشی و بدون لباس درام را با دست می چرخانید صدای غیر عادی می دهد ( در صورتی که فیلترِ پمپ تخلیه چک شده باشد) به مرکز خدمات اطلاع داده شود . 2-در صورتی که لرزش دارد به W2 مراجعه شود. 3-اگر دور خشک کن بالای 1000 انتخاب شده (( با انتخاب COTTON دستگاه بالاترین دور را انتخاب می کند)) و فقط در مرحله خشک کن صدا می دهد ، توصیه می شود که دور خشک کن 800 یا 1000 انتخاب شود . 4- اگر لباسشویی تسمه ای است و به محض شروع چرخش درام ، صدا شروع ، و به محض توقف ، صدا قطع می شود و همیشه به یک اندازه صدا دارد طبیعی می باشد. 5- گاهی جسم خارجی در دیگ دستگاه گير کرده که باید پمپ تخلیه کنترل گردد. برای اين کار فيلتر پمپ تخلیه را باز نموده و آنرا تميز نماييد. 6- اگر صدا در زمان آبگیری باشد(صدای شیر برقی) و یا در زمان تخلیه باشد (پمپ تخلیه) در صورتی که دستگاه مشکل آبگیری و تخلیه نداشته باشد طبیعی می باشد. 7-اگر صدا فقط با انتخاب بعضی از برنامه ها ایجاد می شود (مثلا"COTTON و BABY CARE و BED COVER ) ولی بقیه برنامه ها صدا نمی دهند ، باید چک شود ورودی آب گرم(HOT) وصل شده یا نه ، چون با انتخاب این برنامه ها آب 60 درجه انتخاب می شود و در صورت وصل نبودن صدای غیر عادی می دهد(در دماهای 60 و 95 درجه ماشین از ورودی گرم آبگیری می کند). در سایر موارد با شرکت خدمات تماس بگیرید .

• مقداری از پودر یا کف بر روی لباسها باقی می ماند
1 - حتما" از پودر ماشین لباسشویی استفاده شود.(از پودر دستی یا پودر صابون استفاده نشود) 2- ریختن پودر فقط در قسمت «پودر اصلی» مجاز است. بیشتر از نصف پودر ریخته نشود. 3-در صورت ریختن پودر اضافه در قسمت «پیش شستشو» حتما" کلید PRE WASH فعال شود(البته در همه برنامه ها فعال نمی شود (مراجعه به W19) 4-در زمان شستشوی« پرده و توری و ملحفه و...» از پودر کمتری استفاده شود. 5- از برنامه +RINSE استفاده شود (البته بعضی از مدلها این کلید را ندارند).


تاريخ : جمعه دهم شهریور ۱۳۹۱ | 22:45 | نویسنده : احمد بافنده بیدگلی
• ظرفشوئی خوب نمی شوید
ابتدا باید مشخص شود منظور از تمیز نشستن چیست؟ 1- در صورت کدر شدن ظروف درجه جلادهنده زیاد شود. در صورتی که رسوب سفید رنگ بر روی ظروف ایجاد می شود ، حتماً نمک ریخته شود و درپوش ظرف نمک کامل بسته شده باشدو در صورت شکستگی، درپوش باید تعویض گردد. 2- در صورت باقی ماندن پودر یا کف بر روی ظروف D15 راهنمایی شود. 3- در صورتی که ظروف چند ساعت بعد از مصرف شسته می شوند، ابتدا PRE WASH انتخاب شود(بدون شوینده) و بعد از پایان کار یکی از برنامه های شستشو انتخاب شود. 4- اگر لکه های چای روی ظروف خشک شده باشد ، معمولا" در ماشین ظرفشویی پاک نمی شود . و اگر لکه های آب بر روی ظروف دیده شود احتمالا" به علت استفاده نکردن از نمک یا مایع جلا دهنده می باشد(درجه جلادهنده زیاد شود) . 5- در صورتی که درب جاپودری باز نشود و یا مواد شوینده در آب حل نشود ، طبیعی می باشد که ظروف تمیز نشده باشند(مراجعه به D5). 6- در صورتی که فقط بعضی از ظروف یک طبقه تمیز شسته نشده باشند، به علت چیدمان نامناسب می باشد. 7- درصورتی که دستگاه در حین کار آلارم بدهد و بر روی دیسپلی ERROR ظاهر شود ، کار دستگاه نیمه تمام مانده و کاملا" طبیعی می باشد که ظروف تمیز نباشند یا خشک نشده باشند ، (چون کار دستگاه کامل انجام نشده است) - پیغام خطا : تماس با خدمات. 8- در صورتی که ظروف یا قاشق چنگال استیل زنگ زده است ، به علت جنس ظروف می باشد ، زیرا استیل خالص زنگ نمی زند.

• ظرفشوئی ظروف را خشک نمی کند
مشاهده آب در گودی ته لیوان و استکان عادی میباشد 1 - در برنامه های QuicK و PreWash ظروف خشک نمی شوند . 2 - ***حتما" از مایع جلا دهنده استفاده شود. در صورت تمام شدن مایع جلادهنده مطابق استاندارد دفترچه عمل شود. 3- ظروف مطابق دستورالعمل دفترچه راهنما چیده شده باشد . 4- بعد از اتمام کار ، درب دستگاه باز شود تا بخار آب به صورت قطران روی ظروف تشکیل نشود. در صورتی که از جلا دهنده استفاده شود و ظرفها کاملا" خیس باشند (به غیر از برنامه هایQuicK و PreWash ) به مرکز خدمات اطلاع داده شود.

• ظرفشوئی تخلیه نمی کند
در چنین مواقعی پیغام OE می دهد. 1- فیلتر و لگنچه تمیز باشد . بعداز هر بار شستشو باید فیلتر و لگنچه را با آب داغ و شوینده و فرچه تمیز کرد. 2- چک کردن ارتفاع شلنگ تخلیه : شلنگ تخلیه حتما" باید به اندازه ارتفاع دستگاه (حداقل 77 سانتی متر و حداکثر یک متر ) بالا آمده و بعد به فاضلاب وصل شود . 3- شلنگ تخلیه پیچ و تاخوردگی نداشته باشد . 4- محلی که آب تخلیه می شود چک شود(ممکن است دستگاه سالم باشد ولی محلی که باید آب تخلیه شود مسدود باشد). *** در صورت رفع نشدن ایراد ، به مرکز خدمات اطلاع دهید .

• ظرفشوئی آبگیری نمی کند
1- شیر آب باز باشد و فشار آب مناسب باشد. 2- شلنگ ورودی آب پیچ و تاخوردگی نداشته باشد. 3- درب دستگاه کاملا" بسته باشد و کلید START (در بعضی مدلها) انتخاب شده باشد . 4- برنامه( TIME DELAY(DELAY START فعال نشده باشد(در این حالت دستگاه چند ساعت دیگر شروع به کار می کند). توجه شود که حدود2 الی3 دقیقه پس از زدن START دستگاه شروع به آبگیری می کند . در صورت رفع نشدن ایراد ، به مرکز خدمات اطلاع دهید.

• ظرفشوئی قرص یا پودر را استفاده نمی کند
عواملی که باعث می شود شوینده (قرص یا پودر) استفاده نشود: 1- باز نشدن درب جاپودری: بعد از گذشت حدود 20 دقیقه از شروع کار ، درب جاپودری به صورت اتومات باز می شود . در صورتی که در حین کار درب باز نشود می باید با خدمات تماس گرفته شود . 2- error دادن دستگاه: چون با error دادن ، کار دستگاه نیمه تمام می ماند ممکن است مواد شوینده استفاده نشده باشد (مراجعه به دفترچه راهنما) 3- کیفیت شوینده: ممکن است دستگاه سالم باشد ولی قرص یا پودر در آب حل نمی شوند که باید مواد شوینده عوض شود. (تاریخ مصرف قرص یا پودر نگذشته باشد) *** 4- چیدمان ظروف: ظروفی که در طبقه پایین - نیمه سمت چپ (ردیف جلو) چیده شده طوری قرار گرفته اند که مانع از باز شدن درب جاپودری می شوند. (برای امتحان کردن ، در قست ذکر شده ظرفی چیده نشود و دستگاه را روشن کنند.)

• صدای غیر طبیعی دارد
1- ظروف مطابق دستورالعمل دفترچه راهنما چیده شده باشد و با آبفشان تماس نداشته باشند. 2- ممکن است صدا بر اثر فشار زیاد آب در آبفشانها و برخورد آن با ظروف و بدنه باشد که این حالت طبیعی است. 3- اگر صدا در زمان آبگیری باشد(صدای شیر برقی) و یا در زمان تخلیه(پمپ تخلیه) این صدا ها کاملا" طبیعی می باشد. در صورت رفع نشدن ایراد ، به مرکز خدمات اطلاع دهید .

• کلید قفل کودک عمل نمی کند
1- حتما" کلیدها همزمان به مدت 4 الی 5 ثانیه نگه داشته شود (فقط در مدل 116یا 2060 یا 6803 کلیدهای قفل کودک نیاز به نگه داشتن ندارند و فقط باید همزمان انتخاب شوند). 2 - این کلید هنگامی عمل می کند که ظرفشویی در حال کار باشد . (کلید فوق قبل از START کار نمیکند) 3 - قفل کودک ظرفشو یی در زمان خاموشی عمل نمی کند. زمانی که قفل کودک فعال باشد پیغام CL در صفحه نمایش نمایان می شود .

• ظرفشویی پیغامCd می دهد
پیغام Cd مخففCool dry می باشدو پیغام خطا محسوب نمی شود. بدین معنی که کار دستگاه پایان یافته و دستگاه وارد مرحله خنک سازی می شود. (طبق دستور دفترچه برای کمک به مرحله خشک کردن ، درب دستگاه باز بماند) پیغام فوق حتی ممکن است تا 4 ساعت هم بر روی صفحه نمایش باقی بماند .

• ظرفشویی پیغام F می دهد
این پیغام با انتخاب برنامه AUTO روی صفحه نمایش ظاهر می شودکه مخفف FUZZY LOGIC (منطق فازی ) می باشد که سنسور هوشمند فعال می شود و بر اساس چربی ظروف تایم و دما و تعداد آبکشی را بطور اتومات تنظیم می کندو بعد از گذشت مدتی از شروع کار به جای حرف F تایم می دهد.

• با باز کردن درب ظرف نمک ، آب دیده می شود
این مورد کاملا" طبیعی می باشد و می توانید بر روی آب نمک را بریزید . (قبل از ریختن نمک می توان مقداری از آب اضافه را با ابر جذب نمود)

• زیر فیلتر ظرفشویی آب دیده می شود
در لگنچه همیشه مقداری آب باقی می ماند . زمانی که ظرفشویی روشن می شود و شروع به کار می کند (هر برنامه ای که انتخاب شده باشد) ابتدا پمپ تخلیه کار می کند و آب مرحله قبل را تخلیه می کند و بعد از یک دقیقه شروع به آبگیری جدید می کند.

• مقداری از پودر یا قرص یا کف بر روی ظروف یا داخل دستگاه باقی می ماند
حتما" باید از قرص یا پودر مخصوص ماشین ظرفشویی استفاده شود. 1- در برنامه PRE WASH از پودر یا قرص استفاده نـشود. 2- مقدار شوینده به اندازه باشد: پودر: در برنامه INTENSIVE : 25g // AUTO-NORMAL: 20g // ECO:15g // GENTLE-QUICK: 10g قرص :در برنامه INTENSIVE و AUTO و NORMAL : یک قرص کامل در برنامه ECO و GENTLE و QUICK : نصف قرص 3- از برنامه + RINSE(آبکشی اضافه) استفاده شود.( البته مدل 2140 یا 114 یا 6801 این برنامه را ندارد) 4- در صورتی که کف حاصل از مواد شوینده در ته لیوان ها و یا داخل ماشین باقی بماند باید درجه جلادهنده کم شود. 5- اگر با رعایت تمام موارد فوق، مقداری از پودر یا قرص داخل ماشین باقی بماند ممکن است به خاطر کیفیت مواد شوینده باشد که کامل در آب حل نمی شود.


تاريخ : جمعه دهم شهریور ۱۳۹۱ | 22:44 | نویسنده : احمد بافنده بیدگلی
یخچال از کار افتاده و خنک نمی کند
اگر در قسمت فریزر مواد غذایی کاملا" از حالت فریز خارج شده باشد(مثلا"مرغ و گوشت کاملا"شل و نرم شده اند) در صورتیکه دوشاخه به پریز مستقیم وصل شده باشد(بدون استفاده از سیار و محافظ و سه راهی) و با دستگاه دیگری مشترک نباشد و آب شدن مواد غذائی به دلیل قطعی برق نباشد با مرکز خدمات تماس گرفته شود. ایا لامپ داخل يخچال روشن است ؟ * در صورت مثبت بودن جواب ، اگر روی صفحه نمایشگر « پیغام خطا »دیده شود ،بامرکز خدمات تماس گرفته شود . * در صورت منفی بودن جواب ، 1- پریز برق مشکلی ندارد ؟ برای کنترل مي توانيد دستگاه ديگری مثل سشوار را به پريز برق بزنيد تا معلوم شود برق دارد يا نه . 2- کنترل نماييد از سه راهی جهت برق استفاده نشده باشد . يخچال باید مستقيما به يک پريز مستقل وصل باشد. 3- دوشاخه یخچال مشکلی ندارد؟ بدين معنا که کاملا داخل پريز باشد يا شکل ظاهری دوشاخه دفرمه نشده باشد .

• فریزر برفک زده است
مشکل برفک به چه صورت ديده ميشود؟ *** 1)چنانچه یخزدگی بصورت یک تیکه به قطر یک سانتی متر یا نیم سانتی متر و یا بیشتر مشاهده شود با مرکز خدمات تماس بگیرید. 2)اگر برفک بصورت قطرات آب یخ زده (قندیلک) روی دیواره داخلی فریزر و سقف مشاهده شود این امر طبیعی است. چون با باز شدن درب فریزر رطوبت موجود در هوا جذب فریزر می شود. (بعد از تمیز کردن یخچال ، درب یخچال و فریزر کمتر باز و بسته شود) 3 ) اگر داخل مشمع مواد فریز شده ذرات ریز برفک مشاهده شود، به خاطر رطوبت ماده غذایی بوده و طبیعی می باشد. 4 ) اگر یخ زدگی به صورت یک پوسته نازک باشد یعنی به اندازه ای که بتوان با حوله یا دستمال پاک نمود طبیعی می باشد. معمولا در فصل تابستان به علت رطوبت زیاد هوا این مورد بیشتر مشاهده می شود .

• بدنه یخچال گرم است
1- اگر گرمای مذکور مربوط به بدنه کناره درب-ستون میانی و یا پشت یخچال است ، کاملا"طبیعی است . 2- فاصله از دیوار و کناره های یخچال : (کناره ها حداقل 5 سانتي متر و از پشت 10 سانتي متر و از سقف 30 سانتي متر)

• مواد داخل یخچال یخ می زند
1- آیا « تنظیم دما » بصورت صحیح انجام گرفته است؟ جهت راهنمایی به قسمت « تنظیم دما» مراجعه گردد . 2-در یخچال :طبقات بالای یخچال خنک ترین قسمت می باشند میوه و سبزی جات و لبنیات را در طبقات بالا قرار ندهند. 3- در یخچال هرچه از سمت درب به طرف دیواره عقب نزدیک می شویم خنک تر می شود(مواد غذایی آبدار نظیر هندوانه نباید به دیواره عقب بچسبد). 4- میوه و سبزیجات حتما" باید در کشوی جا میوه ای قرار گیرد و قرار دادن میوه و سبزیجات بر روی طبقات ، آنها را بصورت نیمه فریز نگه می دارد. 5-اگر فقط میوه و سبزی در کشوی اعجاز گر یخ می زند کنترل شود که دمای کشو در حالت نیمه فریز(مرغ و گوشت) نباشد ، در اینصورت روی دمای میوه و سبزیجات قرار گیرد. 6-چنانچه با تغییر تنظیم دما به گرمترین درجه و رعایت کردن موارد فوق ، مواد غذایی هنوز یخ می زند با مرکز خدمات تماس بگیرید .

• تنظیمات دمای یخچال به هم می خورد
1- اگر این تغییر دما « پس از رفتن برق» یا « کشیدن دوشاخه از پریز» رخ داده است ،طبیعی است و نیاز به تنظیم مجدد دارد. 2- در سر راه دستگاه سیم سیار نباشد . يخچال باید به برق مستقيم وصل باشد و ممکن است بخاطر وصل شدن به سه راهی و با يک جابجايي ، برق دستگاه قطع و وصل شده باشد و تنظیمات به حالت اولیه برگشته باشد . باید مجدد تنظیمات انجام شود . ( توجه : همیشه بعد از تنظیم دما قفل کودک فعال شود تا تنظیمات بصورت دستی تغییر نکند . ) 3- در صورت استفاده از محافظ ، این مورد زیاد مشاهده می شود. 4- در صورتی که غیر از موارد فوق تنظیمات خود به خود تغییر کند با خدمات تماس بگیرید .

• یخچال بوی بد می دهد
اگر مواد داخل یخچال و فریزر در ظروف در بسته یا نایلکس نگهداری نمی شود ، بوی مواد غذايي بصورت ترکيبي از بوهای مختلف ،در يخچال ايجاد بوی بد مي کند. برای تمیز کردن و رفع بو مراحل زیر انجام گردد : 1- با جوش شیرین و وانیل و اسفنج تمام قسمتهای داخلی یخچال پاکسازی و خشک شود. می توان از شامپو بچه استفاده کرد. این شستشو باید تا رفع بو تکرار شود ، ممکن است چندین روز زمان ببرد . توجه : از گرفتن آب مستقیم روی بدنه و داخل یخچال جهت شستشو جلوگیری شود. 2- درب یخچال و فریزر پس از تمییز نمودن بایستی کاملا باز بماند( تا مدتی که بو حذف گردد ) . 3- جهت رفع بوی « بوگیر یخچال» باید از سشوار استفاده کرد یا مقابل نور مستقیم خورشید قرار داد. در صورتی که مدت زمان زیادی این کار صورت نگرفته باشد و خود بوگیر بوی زیادی می دهد ، باید بوگیر تعویض شود.

• صدای غیر طبیعی دارد
1)ممکن است صدای کار کردن کمپرسور(موتور) باشد (صدای کمپرسور از لحظه ای که ON(روشن) می شود تا زمانی که OFF (خاموش) شود یک صدای یکنواخت می باشد یعنی این صدا کم و زیاد نمی شود و هر زمانی که کمپرسور یخچال کار می کند به یک اندازه صدا می دهد . 2)ممکن است صدای دیفراست (یخ زدایی) باشد(در زمان دیفراست چون فوم های بدنه در اثر اختلاف دما گرم و سرد می شوند(منقبض و منبسط می شوند) از فومهای بدنه صدا شنیده می شود ، که این صدا ها صدای ممتد نمی باشد و صدا های تکی و با فاصله می باشد). 3)ممکن است صدای فن باشد . (یک فن کنار موتور کار می کند و یک فن داخل فریزر - اگر از داخل فریزر «بعضی مواقع» صدای خیلی بلند وغیر عادی شنیده می شود و با باز کردن درب دستگاه صدا قطع می شود و بعد از بستن مجدد صدا شروع می شود : با خدمات تماس بگیرید) 4) در یخچالهای ساید اگر فقط در زمان آبگیری صدا شنیده می شود و همینطور زمانی که یخساز آبگیری می کند این صدا طبیعی می باشد(صدای شیر برقی) 5) در یخچالهای ساید چند ثانیه بعد از یخ گرفتن صدای بسته شدن در یـچه شنیده می شود که این صدا طبیعی می باشد. 6)ممکن است صدا به خاطر تراز نبودن باشد( برای مطمئن شدن از تراز دستگاه : با دست بدنه را نگه داشته و فشار دهد ، اگر صدا قطع شود یا کم شود و با جدا کردن دست از بدنه مجدد صدا شروع شد : دستگاه تراز نیست) . 7- در صورتی که، در زمان باز یا بسته شدن دربها صدای غیر عادی از لولا شنیده شود به واحد خدمات اطلاع دهید . در سایر موارد با مرکز خدمات تماس بگیرید.

• آبسرد کن آب نمی دهد
1- اگر دستگاه تازه نصب شده حتما" باید 2دقیقه دست خودرا روی پدال آبریز بگذاریم تا هوای داخل شلنگ تخلیه شده و آب به ورودی آبریز برسد . 2- می باید 1)شیر آب کامل باز باشد 2)شلنگ تا خوردگی نداشته باشد 3)آب منزل قطع نباشد. 3-اگر فشار آب کم شده : با توجه به املاح موجود در آب مناطق مختلف ، زمان استفاده از فیلتر پایان یافته است. در اینصورت باید فیلتر دستگاه عوض شود. اگر موارد فوق رعایت شد و اصلا" آب نمی دهد با مرکز خدمات تماس بگیرید.

• یخچال ساید یخ ساخته، ولی خارج نمی شود
1- آیا گزینه یخ در Display انتخاب شده است؟ چنانچه انتخاب نشده است این امر صورت پذیرد. 2-اگر یخ در باکس یخ موجود باشد ولی خارج نمی شود((این مورد بیشتر مواقعی پیش می آید که : 1) یخچال خاموش بوده 2)قطعی برق داشته باشند 3)مصرف یخ کم باشد)) باکس یخ خارج شود و قالبهای یخ از هم جدا شوند و در صورتی که به هم چسبیده اند باکس یخ خالی شود و مجدد در محل خود قرار گیرد . 3- آیا یخ داخل ورودی یخ به بیرون گیر کرده است؟ در صورت بروز این مشکل یخهارا با دست خارج نمایند. 4- اگر یخ از باکس یخ خارج می شود ولی درپوشی که باید باز شود تا یخ خارج شود باز نمی شود با مرکز خدمات تماس گرفته شود. 5- در صورت نشتی آب ، داخل باکس یخ با مرکز خدمات تماس بگیرید. و در سایر موارد هم با مرکز خدمات تماس گرفته شود.

• یخسازی یخچال ساید کم می باشد
1-درمدلهایی که یخساز داخل فریزر است (بر روی طبقات) در24 ساعت حدود 60 قالب یخ طبیعی می باشد. در مدلهایی که یخساز داخل درب فریزر می باشد حدود 40 قالب یخ در 24 ساعت طبیعی است . 2- نکته مهم 1: تعداد 60 یا 40 قالب در صورتی که در 24 ساعت از باکس یخ هیچ یخی گرفته نشود (مثلا" اگر باکس کامل خالی شود و در 24 ساعت 40قالب ساخته شود و مشتری 30 قالب را استفاده کرده باشد دیگر 40 قالب در باکس موجود نمی باشد.) 3- نکته مهم 2: تعداد 40 یا 60 قالب یخ ، باکس را پر نمی کند و کمتر از نصف باکس پر می شود. برای پر شدن کامل باکس 72 ساعت وقت نیاز است . 4- ممکن است فشار آب کم باشد و در هر آبگیری یخ ساز همه قالبها پر نمی شوند. اگر این حالت بود به خدمات اطلاع دهید. 5- در صورت پایان یافتن عمر فیلتر باید تعویض شود. 6- در صورتی که دیواره داخلی فریزر یخزدگی به قطر بیش از نیم سانت ایجاد شده باشد با خدمات تماس بگیرید. اگر تعداد یخها خیلی کم می باشد با مرکز خدمات تماس بگیرید.

• یخچال ساید اصلا"یخ نمی سازد
1- در صورتیکه از آبریز آب نمی آید باز بودن شیر آب چک شود . 3- چک شود شلنگ آب در میان راه خم و یا پیچ نخورده باشد . 2- چک شود کلید ON / OFF یا 0/1 یخساز درون فریزر در حالت OFF یا 0 نباشد 4-معمولا" یخچال ساید که تازه نصب می شود بعد از 12 ساعت شروع به یخسازی می کند و تا 72 ساعت بعد از نصب مقدار یخ سازی خیلی کم است. 5- چنانچه از آبریز دستگاه آب می آید ولی اصلا" یخ نساخته با مرکز خدمات تماس بگیرید .

• ساید همیشه روشن است و کمپرسور کار می کند
1- در صورت مشاهده یخزدگی فریزر به قطر نیم سانت (یا بیشتر) به خدمات اطلاع دهید. 2- در صورتی که در «قسمت یخچال» هیچ سرمایی وجود نداشته باشد به خدمات اطلاع دهید. 3- اگر درب دستگاه خوب بسته نمی شود و یا لاستیک دور درب دفرمه شده یا پارگی دارد و سرما خارج می شود به خدمات اطلاع دهید. 4- اگر سه مورد بالا نبود راهنمایی شود درجه فریزر برروی MIN ( کمترین برودت) تنظیم گردد. « مراجعه به تنظیم دما» *** مواردی که باعث می شود موتور یخچال بیشتر کار کند: 1- مقدار مواد غذایی داخل یخچال یا فریزر زیاد است. ( بيشتر از ظرفیت دستگاه پر شده است یا مواد غذایی جدیدی داخل دستگاه گذاشته شده است .) مواد غذایی از دریچه هایی که سرما وارد می شود فاصله داشته باشند . 2- فاصله دستگاه از پشت نسبت به دیوار بایستی حداقل 10 سانتیمتر باشد.از کناره ها نیز 5 سانتیمتر این فاصله رعایت گرددو از سقف 30 سانتی متر.جابجايي هوا در عملکرد کمپرسور يخچال موثر است. 3- یخچال بایستی از وسایل حرارت زا مثل گاز ، شوفاژ ،بخاری، آبگرمکن و یا نور مستقیم آفتاب فاصله داشته باشد . 4- درب یخچال یا فریزر زیاد باز و بسته می شود.

• فقط یخ خرد شده می دهد حتی با انتخاب گزینه یخ قالبی
1- باکس یخ را خارج نموده و یخها را از یکدیگر جدا نموده و مجدد داخل باکس یخ ریخته شود و در صورت به هم چسبیدن قالبها باکس یخ کامل خالی شود و در محل خود قرار گیرد . 2- در صورت یخ زدگی دیواره پشت باکس یخ : تماس با خدمات. در صورت حل نشده به مرکز خدمات اطلاع دهید .

• آبریز آب خنک نمی دهد
دمای آبی که در «واتر تانک» ذخیره می شود بین 7 تا 12 درجه سانتی گراد تعبیه شده است. در صورتی که اگر یک ظرف آب داخل یخچال قرار دهند دمای آب حدود 3 درجه سانتی گراد می باشد . پس کاملا" طبیعی است که آبی که از آبریز ساید خارج می شود خیلی خنک نباشد. (دمای آبی که از آبریز خارج می شود را نمی توان تغییر داد حتی با تغییر درجه یخچال و فریزر).

• دربهای دستگاه خوب بسته نمی شود
ابتدا کنترل گردد لاستيک دور درب دستگاه سالم باشد.در صورتيکه لاستيک دور درب دفرمه ( مثل پارگی - پوسیدگی و . . . )شده است با خدمات تماس بگیرید. در غير اينصورت : 1- غذا و ظروف داخل دستگاه عامل این مشکل هستند که باید جابجا شوند . 2- چنانچه با بسته شدن درب ، درب دیگر باز و بسته می شود ، این حالت طبیعی می باشد .( دلیل اینکه درب باز و بسته می شود این است که یک داکت(کانال) برای انتقال سرما از داخل فریزر به یخچال وجود دارد و با محکم بسته شدن درب هوا پشت دربها تجمع کرده و باعث باز و بسته شدن درب می شود . ) 3- چنانچه با بسته شدن یکی از درب ها درب دیگر باز می ماند و حتماٌ باید با فشار دست بسته شود با مرکز خدمات تماس بگیرید. 4- یخچال تراز نیست و يا سطح زیر آن ناهموار است تراز بوسيله پایه های پيچ دار قسمت جلوی دستگاه انجام مي شود. 5- اگر درب بسته باشد و خودبخود باز شود : تماس با خدمات درصورتی که موارد فوق رعایت گردید و باز هم درب خوب بسته نمی شود به مرکز خدمات اطلاع داده شود.

• هنگام یخ گرفتن از یخچال ساید درب فریزر باز می شود
یخهای داخل باکس یخ به هم چسبیده و هنگام گرفتن یخ به در فشار می آورد و درب باز می شود . برای رفع آن باید باکس یخ را خارج نموده ، یخها را داخل سینی ریخته و با تکان دادن آنهارا از هم جدا کرده و مجددا" داخل باکس یخ بریزیم و در صورت چسبیدن قالبها به همدیگر کل یخ خالی شود . دقت شود باکس یخ دقیق جا زده شود . سپس امتحان می کنیم . درصورت رفع نشدن ایراد به مرکز خدمات اطلاع داده شود.

• آلارم باز بودن درب
* درب بسته است ولی آلارم باز بودن درب دستگاه را می دهد : 1- ابتدا چک شود درب کاملا" بسته باشد و چیزی مانع از بسته شدن درب نشده باشد. 2- « درب بار » یکبار باز و مجدد بسته شود. 3- در غیر اینصورت : تماس با مرکز خدمات . * درب باز است ولی آلارم باز بودن درب را نمی دهد : 1)در یخچال های ساید امپراطور (با پسوند : SBB / STB /SSB/ STW / SBL / SLM ) ، با فشردن اولین دکمه از سمت راست ( ALARM / LOOK ) می توان آلارم را که با علامت بلندگو روی نمایشگر نمایش داده می شود ، فعال یا غیر فعال نمود . 2) در مدل های فلاور ( ZCB/ZCR/ZMB/ZMR ) و مدل 1221 کلید EXPRESS FRZ اگر 5 ثانیه نگه داشته شود آلارم قطع می شود و اگر مجدد 5 ثانیه دیگر نگه داشته شود آلارم وصل می شود . 3)ممکن است یخچال از ابتدا آلارم باز بودن درب را نداشته باشد. 4)درب یخچال می باید بیشتر از یک دقیقه باز بماند و زیر یک دقیقه به هیچ وجه آلارم نمی دهد. در صورتی که قبلاٌ آلارم داشته و قطع شده با مرکز خدمات تماس گرفته شود .

• خارج شدن هوای گرم از زیر یخچال
در کنار موتور و لوله های کندانسور یخچال یک فن قرار دارد که با کار کردن فن ، هوای گرم از پشت یخچال و زیر یخچال خارج می شود که این حالت کاملا" طبیعی می باشد.

• میوه و سبزی در یخچال زیاد عمر نمی کند
ا- میوه و سبزیجات نباید بصورت شسته شده داخل یخچال قرار بگیرند. چون رطوبت که بالا می رود عمر کوتاه تری پیدا می کنند.(بصورت نشسته در یخچال نگهداری شود و قبل از مصرف شسته شود) 2- میوه و سبزی نباید داخل نایلون قرار بگیرند . چون به علت تعرق بالا عمر کوتاه تری پیدا می کنند . 3- خیار و گوجه و کاهو عمر کوتاه تری نسبت به سایر سبزی ها و میوه ها دارند . طبق دستور دفترچه موز و طالبی دوام چندانی در یخچال ندارند (موز سریع سیاه می شود) 4- میوه های پلاسیده باید از میوه های سالم جدا شود ، چون اگر در کنار سایر میوه ها قرار گیرد همه ی میوه ها را خراب می کنند. 5- بعضی میوه ها نظیر سیب از خود گاز اتیلن متصاعد می کنند ، که عمر میوه را کوتاه می کند. __ در صنعت از گاز اتیلن برای رسیدن سریع میوه های نارس استفاده می شود __ (اگر سیب را در کنار میوه های نارس قرار دهیم ، زود تر می رسند) 6- مدت زمان نگهداری میوه و سبزی در دمای صفر درجه (نیمه فریز)حداکثر تا 2 هفته و در دمای بین 1 تا 5 درجه حداکثر تا 1 هفته می باشد.(منبع : سایت پزشکان ایران) 7 - باید به این نکته توجه داشت که فریزر تکثیر باکتری ها و قارچها را متوقف می کند و یخچال سرعت تکثیر را کند می کند ، پس یخچال و فریزر نابود کننده باکتری ها و قارچها نیستند. 8- فقط در حالتی که یخچال سرمای کافی نداشته باشد و گرمتر از 5 درجه سانتی گراد باشد باعث کوتاه شدن عمر مواد غذایی می شود. (پس قطعه ای وجود ندارد که باعث افزایش طول عمر مواد غذایی شود.)

• تنظيم دمای یخچال ساید
ابتدا مشخص شود تنظيم درجه مربوط به فريزر است يا يخچال. سپس به صورت زير عمل نماييد: اگر بصورت «خط های افقی» بود هرچه تعدادخط کمتر شود گرمتر و هرچه تعداد خط بیشتر شود سردتر می شود . اگر بصورت درجه سانتی گراد باشد : در یخچال: بیشترین سرما {صفر درجه} می باشد و کمترین سرما { 6درجه } می باشد که نرمال 3 درجه می باشد. در فریزر : کمترین سرما 15- درجه و بیشترین سرما 23- درجه می باشد که نرمال 19- درجه می باشد .


 


 تاريخ : جمعه دهم شهریور ۱۳۹۱ | 22:42 | نویسنده : احمد بافنده بیدگلی
•  مکش ندارد
1- چک و تمیز کردن کیسه و مخزن زباله ، لوله خرطومی و متعلقات آن و فیلترها(که در دفترچه راهنما محل قرار گیری فیلتر ها نشان داده شده است) . توجه : اگر دکمه ON/OFF روی خرطومی بود ، نباید شسته شود .اما اگر دکمه ON/OFF روی بدنه دستگاه بود می توان لوله را شست . چنانچه کیسه زباله پارچه ای است حتما باید با دست شسته شود. 2- فیلترها در تمام مدلها باید با آب سرد و بدون استفاده از موارد شوینده شسته شده و در سایه دور از نور و حرارت مستقیم خشک گردد. ( به استثناء فیلتر خروجی مدل 4806 و 4807 که در پشت دستگاه قرار دارد که نباید شسته شوند) 3- خرطومی سوراخ یا پاره نشده باشد. در سایر موارد با خدمات تماس بگیرید .

• جارو برقی متوقف یاخاموش می شود
1- در صورت استفاده با حداکثر قدرت در زمان بیش از 20 دقیقه و با حداقل قدرت در زمان بیش از 30 دقیقه امری طبیعی است . * به دلیل وجود ترموستات در دستگاه هنگامیکه موتور گرم می شود دستگاه خودبخود خاموش می شود . 2- چک کردن اتصالات برق دستگاه ( پریز برق داشته باشد که با يک وسیله برقی مثل سشوار مي توان اين امر را کنترل کرد.) 3- در صورت « پر بودن محفظه آشغال» یا « مسدود بودن لوله » یا « گرفتگی فیلتر» دستگاه سریع خاموش می شود. 4- در سایر موارد با خدمات تماس بگیرید .

• خاک بیرون پرت می کند
1- کیسه یا مخزن زباله درست وصل شده باشد . 2- تمیز کردن فیلتر هوای خروجی و فیلترهای میانی (که در دفترچه راهنما محل قرار گرفتن فیلتر ها نشان داده شده) چنانچه مشکل برطرف نگردید با خدمات تماس بگیرید.

• دستگاه روشن نمی شود
1- دستگاه ديگری مثل سشوار را به پريز برق بزنيد تا معلوم شود پریز برق دارد يا نه . 2- کنترل نماييد از سه راهی جهت برق استفاده نشده باشد . دستگاه باید مستقيما به يک پريز مستقل وصل باشد. 3- دوشاخه کاملا داخل پريز باشد و شکل ظاهری دوشاخه دفرمه نشده باشد . 4- لوله خرطومی بطور صحیح به دستگاه وصل شده باشد . توجه : در برخی از مدلها دستگاه با کلیدهای روی دسته ، و در برخی دیگر از روی بدنه روشن می شود . بعضی از مدلها هم روی بدنه و هم روی دسته کلید دارند که ابتدا با کلید روی بدنه دستگاه را روشن می کنیم(حالت STAND BY) و سپس با کلید روی دسته حالت مکش را انتخاب می کنیم. در صورت روشن نشدن دستگاه با خدمات تماس بگیرید.

• قدرت مکش جارو برقی کم وزیاد می شود
جارو برقی هایی که برنامه مکش AUTO دارند به خاطر وجود یک سنسور (DUST SENSOR ) قدرت مکش کم و زیاد می شود(بر اساس ورود گرد و غبار به داخل دستگاه) این حالت کاملا" طبیعی می باشد .


تاريخ : جمعه دهم شهریور ۱۳۹۱ | 22:41 | نویسنده : احمد بافنده بیدگلی


هنگامی که فشار مکش پایین می آید (در لحظات آخر سیکل سرمایش)روغن در خط مکش از گاز مبرد جدا شده و به سطح لوله ها می چسبد و در زمان خاموش بودن سیستم این روغن به اواپراتور بر
می گردد. وظیفه تله روغن این است که روغن را در خود نگه داشته و زمانی که کمپرسور مجددا" روشن
میگردد توسط فشار بالای مکش روغن را به کمپرسور باز گرداند.
از معایبی که عدم استفاده از تله روغن در سیستم بوجود می آورد ، می توان به اصطکاک زیاد ، افت راندمان کمپرسور و کاهش ظرفیت اواپراتور را اشاره کرد.
در کولرهای گازی زمانی که اختلاف ارتفاع بین واحد بیرونی و داخلی بیش از مقدار مجاز ذکر شده باشد 
(معمولا" هر ۵ متر) احتیاج به یک یا چند تله روغن می باشد. 
محل نصب تله روغن در خروجی اواپراتور می باشد

تاريخ : جمعه دهم شهریور ۱۳۹۱ | 22:40 | نویسنده : احمد بافنده بیدگلی


میزان مصرف برق کولرهای گازی و بهینه سازی مصرف برق در کولرهای گازی

همه ما بدنبال شرایط مناسب جهت زندگی خود و خانواده خود هستیم . تهویه مطبوع یکی از این شرایط میباشد. اکثر کسانی که می خواهند کولرگازی تهیه کنند از ما میپرسند پول برق کولرگازی چقدر می آید،
در اینجا باید به این نکته اشاره کنیم که نحوه استفاده هر مصرف کننده با دیگری فرق دارد و مدت زمان روشن بودن کولرگازی و سرویس بموقع آن از پارامترهای مهم در مصرف برق میباشد.
توان کولرهای آبی در حدود ۵۰۰ وات و در مورد کولرهای گازی بالغ بر ۲۰۰۰ وات است.
لازم است در موقع خرید کولرهای گازی به مساحت فضائی  که نیاز به برودت دارد توجه نماییم.در ستون زیر ظرفیت مورد نیاز کولرهای گازی به نسبت مساحت فضای مورد استفاده درج شده است.
ظرفیت btu/h مساحت (متر مربع)
۹۰۰۰                               ۳۷-۳۲۱۰۰۰۰                             ۴۱-۳۷۱۲۰۰۰                            ۵۰-۴۱۱۴۰۰۰                            ۶۴-۵۰۱۸۰۰۰                            ۹۱-۶۴۲۴۰۰۰                            ۱۱۷-۹۱
چنانچه فضای مورد نظر آفتابگیر باشد به ظرفیتهای مندرج در قسمت بالا ، ۱۰درصد اضافه میگردد.و اگر فضای مورد نیاز سایه باشد ،۱۰ درصد از ظرفیت مذکور کم خواهد شد.
تمیز بودن کندانسور کولربه لحاظ عبور جریان هوا تا میزان زیادی از جریان برق مصرفی کولر می کاهد.نصب کندانسور کولرهای گازی در سایه باعث جلوگیری از اتلاف میزان قابل توجهی از انرژی مصرفی آن خواهد شد. در تصویر زیر یکی از همکاران بنده را مشاهده میکنید که در حال سرویس کندانسور کولرگازی توسط دستگاه واترجت میباشد که این کار باعث پائین آمدن مصرف برق دستگاه میشود.تاريخ : جمعه دهم شهریور ۱۳۹۱ | 22:37 | نویسنده : احمد بافنده بیدگلی


یکی از مشکلاتی که مصرف کنندگان کولرهای گازی (اسپیلت) با آن دست وپنجه نرم میکنند آبریزی کولر گازی میباشد که متاسفانه همانگونه که اکثرا هنگامی که کولر گازی و اسپیلت باد گرم میزند فکر میکنند کولر گاز ندارد در صورتیکه امکان دارد چندین مشکل دیگر داشته باشد در این مورد نیز فکر میکنند شیلنگ تخلیه آب از جایش در امده یا کیپ شده در صورتیکه میتواند این چند دلیل را داشته باشد.
۱- گاز کولر کم شده و اواپراتور یخ میزند و هنگام ترموستات یخ آب شده و کولر گازی آب ریزی پیدا میکند.
۲- کولر هنگام نصب(کولرهائی که تازه نصب شده اند) تراز نشده است.
۳ـ شیلنگ درین (تخلیه) کثیف شدو و کولر گازی باید سرویس شود.
۴- محل خروجی آب توسط جسمی خارجی مسدود شده.


  • راه آرام
  • معنوی